Новини

У потрібне місце у потрібний час: 7 правил використання добрив

ЗМІ про нас
Погіршення характеристик ґрунту аграрії відчувають одразу за економічними показниками, коли починають отримувати менші прибутки.

Таку думку висловив керівник відділу науково-технологічного забезпечення AgriLab Володимир Махота під час агродіалогу «Битва за врожай-2022» на полігоні аграрних інновацій Digital Field.

«Потрібно припинити неефективне використання добрив. На жаль, більшість аграріїв думають, що якщо вони зекономлять на одній агротехнічній операції, наприклад, із розкидання добрив, перед тим як заганяти техніку в поле на ґрунтообробку, а далі дадуть трохи більше по осені, то зекономлять 80 грн/га на агротехнічній операції й матимуть гарний результат на культурі. Це помилка», — зазначає Володимир Махота.

Експерт назвав правила, яких потрібно дотримуватися для отримання ефективного результату внесення добрив.

  1. Сільгоспвиробникам потрібно навчитися правильно використовувати звичні для них ресурси.
  2. Слід навчитися дослухатися до порад та рекомендацій досвідчених практиків щодо ефективного використання ресурсів.
  3. Для отримання максимального результату важливо робити все вчасно. Не потрібно «заскакувати в останній вагон». Якщо не встигли — не витрачайте кошти на те, щоб наздогнати потяг. Це неефективно.
  4. Якщо не оновлювати техніку, то з кожним роком буде все складніше купувати добрива.
  5. Для підвищення ефективності застосування будь-якого з елементів живлення його слід вносити в ті терміни, коли він потрібен культурі. 
  6. Для внесення азоту, фосфору, калію потрібно застосовувати технологію, адже спосіб внесення дуже важливий. Основна задача — розмістити додатковий ресурс там, де знаходиться коренева система рослини.
  7. За період вегетації, коли культура активно споживає азот, він може переміститися на 15-20 см. Тобто вносити азот необхідно в зону розміщення кореневої системи на глибину, де він не денітрифікуватиметься. Лише за таких умов можна отримати більшу ефективність.

AgroPortal.ua