«З однієї зернини кукурудзи виростає рослина, як правило, з одним качаном, що потенційно може бути заповнений 620-ма зернинами, - звертає увагу Сергій Лук’янець, продакт-менеджер брендів Fendt & Valtra у Східній Європі. – 1 зернина дає 620 – непогана маржинальність. Але існує багато факторів, що її скорочують: погодні умови, природні фактори (шкідники та хвороби) й техногенні – ті, що закладаються під час висіву. На погоду ми вплинути не можемо, вплив шкідників і хвороб ми можемо мінімізувати, а, от, на параметри висіву ми можемо впливати цілком».Та наскільки критичним може бути неякісний висів? Fendt Momentum Crop Tour з'ясовує це. В рамках проєкту демо-поле розділяється на 12 варіантів, кожен відрізняється лише одним параметром: глибиною закладання насіння, робочою швидкістю сівалки та притискним зусиллям секцій. На початку травня за цим алгоритмом на полігоні Digital Field посіяли кукурудзу.
«Кожну технологію вирощування ми починаємо з комплексної агродіагностики ґрунту, що проводить Agrilab, - наголошує Каріна Кулик,агроном Digital Field. – Це набагато більше, ніж просто аналіз ґрунту. Це багатоскладова аналітика, що враховує також агрофізичні, погодно-кліматичні й технологічні фактори. Агродіагностика від Agrilab дозволяє побачити яку економічно доцільну врожайність певної культури може дати конкретне поле; які фактори її обмежують; і які саме добрива в якій формі та кількості реально потрібні для бажаного результату. Жодне поле не є однорідним за своїми характеристиками. Саме тому на полігонах Digital Field ви не знайдете двох однакових технологій вирощування».
«Вертикальний хід окремої «банки» становить 0,7 м, - розповідає Сергій Лук’янець. – Коли досягається граничне положення датчик це фіксує, комп’ютер дає команду на гідроциліндри – і весь сегмент рами з висівними елементами підіймається вгору - загальний хід секції збільшується до 1,51 м».
«Локальне внесення КАС-32 за рекомендаціями AgriLab дозволило зберегти азот в зоні розміщення основної маси кореневої системи, - відзначає Каріна Кулик. - Подальша діагностика азотного живлення показала, що на момент гострої потреби в азоті в процесі вегетації його вміст в ґрунті був достатнім. Це відкинуло потребу в додатковому підживленні й заощадило нам $35/га».
«Наші досліди з Agrilab, підтвердили, що стратегія гербіцидного захисту має базуватись на ґрунтовій системі, а страховими гербіцидами варто лише корегувати недоліки ґрунтової схеми, якщо такі мають місце бути», - підкреслює Віталій Брашован, менеджер із розвитку агротехнологій LNZ Group.
«Внесення суміші ґрунтових гербіцидів Сора-Нет та Айдахо відмінно спрацювало, тож на виході ми отримали практично «чисте» поле протягом всієї вегетації, відповідно, на страхових гербіцидах ми заощадили близько $17/га», - погоджується Каріна Кулик.