Новини

Digital Field впроваджує інноваційні технології захисту кукурудзи та соняшнику

ЗМІ про нас
Зміни клімату змушують аграріїв оперативно змінювати підходи до стратегії захисту рослин. Якщо у попередні роки посівам дошкуляли переважно спека та посуха і притаманні таким умовам «фонові» хвороби – сажки, фузаріоз, диплодіоз, цефалоспороз, бактеріозів сходів кукурудзи, то цього року рясні опади та низькі температури активізують ще й інші загрози: гельмінтоспоріоз, церкоспороз, плямистостості. Тому аграрії мають бути готовими до зміни усталеного підходу до системи захисту.

🌱 На полігоні аграрних інновацій Digital Field заклали два демо-поля систем захисту рослин. Для демонстрації технологій захисту кукурудзи висіяли гібрид ДК 315 бренду LEGEND seeds, а на полігоні із соняшником – гібрид Фаусто бренду Strube від LNZ Group.

“ДK 315 —private label LEGEND seeds від Monsanto. Це середньостиглий зерновий гібрид, що має ФАО 310. Він має середню стійкійсть до стеблового вилягання та фузаріозу та високу – до гельмінтоспоріозу та сажки. Даний гібрид – високоврожайний, тож результативність різних систем захисту буде добре помітна і в агрономічному, і в економічному значенні”, – зауважив Віталій Брашован, менеджер з розвитку агротехнологій Центрально-Східного регіону LNZ Group. Щодо соняшника, то ми обрали середньоранній гібрид Фаусто, який має стійкість до толерантних гербіцидів групи сульфоніл сечовин (трибенурон-метил). Важливо, що цей гібрид пластичний до різноманітних агрокліматичних умов вирощування та характеризується відмінною автофертильністю».


Мета демо-поля – не лише продемонструвати найбільш ефективну систему захисту рослин з агрономічної точки зору, але й визначити найкращу стратегію боротьби з бур’янами і шкідниками з точки зору економіки.


«У системах захисту передбачається застосування однокомпонентних ЗЗР DEFENDA. Такий підхід дозволяє заощадити кошти не поступаючись при тому в якості захисту. Наприклад, на Digital Field, дослідивши історію та агрокліматичні особливості поля, ми підібрали препарати, які мають високу ефективність саме проти тих бур’янів, які поширені на конкретному полі. Таким чином ми забезпечуємо необхідний захист від бур’янів, хвороб і шкідників, зменшуючи при тому економічне і екологічне навантаження на кожен гектар землі.», – зауважив Віталій Брашован.

Погодні умови сприяють розвитку злакових бур’янів. Тому для грунтової схеми захисту планується застосування препаратів Сора-Нет (д.р. пропізохлор) 2 л/га та Айдахо (д.р. тербутилазин) 1,7 л/га. Історія поля Digital Field вказує на те, що найбільше зусиль доведеться зосередити на боротьбі з ваточником сирійським та амброзією полинолистою. Для цього буде застосована комбінація бакової суміші: Муссон (д.р. нікосульфурон) 1,25 л/га + Сумаро (д.р. мезотріон) 0,25 л/га та Мачо 0,2 л/га.

Дивіться також: Посівна. Як оптимізувати витрати? Норми висіву кукурудзи. Стартові добрива. Сівалка. Гібриди.

І
нша система захисту передбачає внесення виключно страхових гербіцидів Муссон 1,2 л/га та Примус 0,5 л/га. Це засоби захисту рослин від широкого спектру однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур’янів.

🌻 На полі із соняшником будуть досліджувати ефективність таких засобів захисту рослин: Сора-Нет 2 л/га та Айдахо 1,7 л/га – для грунтового захисту та страхових гербіцидів: Харума, Шериф, Сальто, фунгіциду Парацельс, а також інсектицидів Старк, Дот, Престо.

🌽 Для об’єктивності результатів досліду на полях провели комплексу агродіагностику полів за алгоритмом AgriLab. На основі даних аналізу грунту у компанії Binfield підібрали відповідну формуляцію добрив. Посів кукурудзи проходив з використанням швидкісної сівалки точного висіву Kwerneland Optima SX від ТОВ «Альбіон».


 «Кліматичні зміни змушують аграріїв прискорювати темпи посівної, але важливо, щоб від швидкості не втрачалась якість робіт. З сівалкою Kverneland Optima SX ми отримуємо високу точність висіву навіть на швидкості до 18 км/год», — розповів Андрій Семінський, менеджер ТОВ «Альбіон».

Для посіву соняшника використали сівалку Fendt Momentum від компанії “АСТРА”.
«Ми робимо демонстраційні покази, щоб зламати стереотип, що одна сівалка може ідеально підходити лише одній культурі, і довести, що техніка може задовольняти будь-які запити аграріїв. Цього року зробимо акцент на соняшнику і відсіємося в різних кліматичних зонах», – зауважив Антон Костирко, директор з маркетингу у Східній Європі компанії AGCO.


Отже, вплив будь-яких факторів, пов’язаних з ґрунтовими особливостями, якістю посіву чи збалансованістю живлення – зведено до оптимуму. Тож тепер слово за технологіями захисту DEFENDA.

✅ Digital Field – перший в Україні онлайн-демополігон аграрних інновацій, створений за ініціативою AgriLab у 2020 році. Це дослідницький проєкт, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою технологій точного землеробства. Полігон розташований у с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області.

agronews.ua